Co założyć na ślub cywilny jako gość? 3 propozycje

Co założyć na ślub cywilny jako gość?
3 propozycje

Kiedy zastanawiasz się, co założyć na ślub cywilny jako gość, obowiązują nieco inne reguły niż podczas ślubów kościelnych. Ślub cywilny przyjęło się traktować jako mniej spektakularny od kościelnego. Często również jest on zwieńczony skromnym przyjęciem, a nie tradycyjnym polskim wystawnym weselem. Nadal jednak jest to formalna okoliczność, która odbywa się w urzędzie państwowym, co zobowiązuje. Sprawdź nasze propozycje na różne okoliczności.

Sam ślub 

Jeśli wybierasz się na sam ślub – sprawa jest łatwiejsza. Na pewno sprawdzi się twoja ulubiona sukienka koktajlowa. Polecamy sukienkę Prezydentowa w kolorze morelowym. Klasyczna sukienka o linii A, z wydłużającymi i wysmuklającymi cięciami oraz rozszerzonym tyłem. Pozwoli zatuszować brzuch i uda, a piękny kolor podkreśli opaleniznę. 

Jeżeli lubisz, do urzędu możesz sobie nawet pozwolić na długość mini. 

Klasyczny krój o linii A sprawi, że będziesz wyglądać nieskazitelnie - już wiesz, co założyć na ślub cywilny jako gość

Sukienka PREZYDENTOWA z dekoltem w kształcie litery V to doskonały wybór na ślub

Obiad z rodziną

Jeżeli po uroczystości zaślubin bierzesz udział w skromnym obiedzie z rodziną i najbliższymi – powinnaś wybrać elegancką sukienkę, ale niezbyt balową; maxi lepiej zostaw na inną okazję. Tutaj idealna będzie niebiesko-biała Begonia. To elegancka sukienka, o prostym kroju, z rękawem za łokieć. Oryginalny kwiatowy motyw sprawia, że zwraca na siebie uwagę, nie będąc krzykliwą. W takim połączeniu barw nie przeszkodzi też biel przy ślubnej okazji.

To dobra propozycja na uroczysty obiad w gronie najbliższych - już wiesz, co założyć na ślub cywilny jako gość

Sukienka BEGONIA w kwiatowy wzór świetnie sprawdzi się podczas obiadu z rodziną

Przyjęcie weselne

Bywa i tak, że ślub cywilny zwieńczony jest weselem. W takim przypadku wybór kreacji w dużej mierze zależy od charakteru przyjęcia weselnego. Na taką okazję polecamy kwiecistą sukienkę Gina, z atrakcyjnym wiązanym rękawem. Dzięki szyciu po skosie sukienka nie krępuje ruchów, nie opina się, pięknie układając się w ruchu. Zależnie od obuwia – możesz ją założyć zarówno na wesele w ogrodzie jak i w eleganckim domu weselnym.

Kwiatowy wzór i zwiewna tkanina nadadzą sylwetce lekkości, nie musisz już się zastanawiać, co założyć na ślub cywilny jako gość

Sukienka GINA z wiązanymi rękawami będzie świetna na ślub zwieńczony weselem

Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na pytanie – co założyć na ślub cywilny jako gość. Weź pod uwagę wielkość i charakter samej uroczystości, jak i zaplanowanego później przyjęcia. Jeśli nie wiesz, jaki jest planowany charakter imprezy – postaw na klasyczne kroje i bezpieczną długość. Jeżeli planowana jest klasyczna impreza weselna – zobacz wpis o tegorocznych trendach weselnych.