Trendy kolorystyczne wiosna/lato 2019

Najmodniejsze kolory
sezonu wiosna/lato 2019

Zestawienie Najmodniejsze kolory sezonu wiosna/lato 2019 powstało, by pomóc rozpoznać najważniejsze trendy, a także podpowiedzieć – jak je stosować i łączyć ze sobą. Prezentujemy najważniejsze kolory, wskazane przez Instytut Pantone, wraz z krótkim komentarzem.

Living Coral – najmodniejszy kolor sezonu 2019

Najważniejszy kolor sezonu! Plasując się gdzieś pomiędzy różem, a pomarańczą, przywodzi na myśl egzotyczne kwiaty, kolorowe drink, tropikalne wakacje i rafę koralową. Idealny na lato!
Doskonale sprawdzi się na zwiewnych materiałach, układających się w ruchu. Ze względu na złotawy odcień, polecany do ciepłych karnacji.

Aspen Gold

Idealny partner Living Coral! Razem stworzą niesamowitą dawkę energii, pozwalającą pokonać każdy najcięższy dzień. Uwaga – pojawia się również w obuwiu!

Pepper Stem

Kolor najbardziej odwołujący się do natury. Żółto-zielony ciepły odcień przywodzi na myśl aktywność na świeżym powietrzu, codzienność przepełnioną naturą. Przy ciemnych włosach, idealny do stworzenia total look, lub połączenia w ciemniejszymi odcieniami.

Soybean

Doskonałe tło dla najmodniejszych kolorów. Bazowy odcień, elegancki, doskonały do zastosowania w formalnych, czy biurowych stylizacjach – marynarkach, garniturowych spodniach, kompletach. Jednocześnie tak bliski naturze, że sprawdzi się także w stylu boho.

Fiesta

Pomarańczowy odcień czerwieni, przywodzący na myśl hiszpański styl świętowania. Ma być głośno, radośnie i z dużym ładunkiem emocjonalnym. Total look w tym odcieniu jest bardzo pożądany. Można łączyć z kolorami rdzy, ziemi lub bladym różem.

Tumeric

Pomarańcz wywodzący się z kurkumy. Ma nadać stylizacji odrobinę ostrości – podobnie jak w kuchni. Dodatkowo pomarańczowy symbolizuje protest, jest ponad podziałami.
Szczególnie polecany do casualowych stylizacji i streetwear.

Mango Mojito

Ciepły, głęboki odcień żółci. Najlepiej będzie się komponować z ciemnymi brązami, kolorami ziemi; przeznaczony więc dla jesieni lub wiosny.

Toffee

Pasuje do każdej cery – podkreśli opaleniznę, a jasną skórę delikatnie rozświetli. Dzięki temu również pasuje do właściwie wszystkich części garderoby: marynarki, spodnie, czy nawet kombinezony prezentują się doskonale. Polecamy połączenia neutralne – np. z Soybean lub z ciepłymi czerwieniami i żółciami.

Cream Tan

Nie jeden, a wiele odcieni beżu, podkreślających karnację i dopasowujących się do niej. Dobierz, jak podkład, a będzie dobrze służyć. 

Sweet Corn

Najbardziej romantyczny odcień w zestawieniu. Perfekcyjny jako tło dla odważnych kolorów, ale spełni się także w roli głównej. Doskonale wygląda na błyszczących tkaninach. 

Sweet Lilac

Delikatny, dziewczęcy, ale nie nazbyt słodki.
Trend ten idealnie sprawdza się na bluzach, czy swetrach. Na jakich elementach stosować?  Bluzkach i sukienkach bez ramion, grubych plecionych swetrach, świetnie wygląda na tweedowych płaszczach i marynarkach. Łączmy je z fioletem, miękkimi pastelami oraz czerwienią.

Princess Blue

Majestatyczny odcień niebieskiego. Ma naturalny blask, dzięki czemu jest idealny do wieczorowych stylizacji. Sprawdzi się jednak także na codzień, chociaż raczej nie w formie total look. Jedno jest pewne – przyciągnie wszystkie spojrzenia!

Mamy nadzieję, że zestawienie Najmodniejsze kolory sezonu wiosna/lato 2019 zaspokoiło Waszą ciekawość i pozwoliło odnaleźć się wśród ostatnich trendów. Który kolor najbardziej przypadł Wam do gustu?