Płaszcz z kapturem czy bez?

Płaszcz z kapturem czy bez?

Płaszcz z kapturem czy bez? To pytanie pojawia się w momencie zakupu idealnego płaszcza na jesień i zimę. Czy postawić na ciepło i ochronę przed deszczem i wiatrem wybierając kaptur, czy też zdecydować się na modny look i szaleć z doborem różnych szali i kominów?

płaszcz-z-kapturem

Płaszcz z kapturem to rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie przede wszystkim praktyczność. Kaptur nadaje płaszczowi nieco sportowy charakter, dlatego idealnie sprawdzi się do stylizacji codziennych, na luzie, lub właśnie sportowych. Duży kaptur pełni przede wszystkim funkcje praktyczne. Gdy ciepły szalik to za mało, od chłody i wiatru skutecznie ochroni właśnie kaptur. Będzie to doskonałe wyjście dla osób ciepłolubnych, uwielbiających opatulić się ciepłymi tkaninami oraz, dla których ubieranie się na cebulkę nie jest straszne. 

płaszcz-zapinany-na-guziki

Kobiety, które nawet na codzień decydują się na eleganckie i kobiece stylizacje – zdecydowanie powinny wybrać płaszcz bez kaptura, typu dyplomatka. To rewelacyjny uniwersalny krój z klapami, zapinany na guziki, który sprawdzi się zarówno na wielkie wyjście, jak również podczas „biegania” po mieście. Odpowiedni w miejscach, gdzie obowiązuje dress code, jak i świetnie będzie wyglądał do jeasów i traperów. Tego typu płaszcz, umożliwia noszenie dużych szalików, można do niego założyć poncho lub komin.

Płaszcz to typowo jesienna część garderoby oraz pozycja obowiązkowa na liście „must have”. Warto mieć go w swojej szafie w przynajmniej kilku wersjach, różniących się stylem, wzorem, kolorem, czy krojem. Dlaczego? Ponieważ jest praktyczny i elegancki, stylowo podkreśla i dopełnia całą stylizacje.

Zakup odpowiedniego płaszcza powinien być uzależniony nie tylko od naszego stylu, ale także od trybu życia jaki prowadzimy. To płaszcz powinien dopasować się do nas, a nie odwrotnie. W Bee Collection posiadamy wiele fasonów, które pozwolą uzupełnić Twoją garderobę i w stylowy sposób przygotują na chłodne miesiące. Proste, asymetryczne, ekstrawaganckie lub te zupełnie klasyczne, będą kropką nad „i” podczas każdorazowego wyjścia; niezależnie od tego, czy będzie to wyjście do teatru, czy odebranie dzieci ze szkoły 🙂