Jak ubrać klepsydrę?

Jak ubrać klepsydrę?

Jak ubrać klepsydrę? Właścicielki tego typu sylwetki to mogłoby się wydawać właścicielki idealnej, kobiecej figury. Zaokrąglone biodra, pełny biust i wąska talia, to najbardziej pożądana sylwetka już od setek lat. Największe gwiazdy kina były i są klepsydrami – Marilyn Monroe, Sophia Loren, Monica Belucci, wymieniać można by wiele. Na początku XX wieku popularne były gorsety, które pozwalały osiągnąć podobną sylwetkę.

Decydując się na wybór stylizacji lub będąc na zakupach, należy kierować się przede wszystkim tym, co podkreśli atuty naszej figury. Kluczem jest także skupienie się na tym, aby całość wyglądała proporcjonalnie. Ze względu na obwite biodra i biust, lepiej zrezygnować z dodatkowych ozdób i aplikacji w tych miejscach.

Przy figurze klepsydry sprawdzą się dopasowane kroje oraz jednolite kolory, które w pozytywny sposób podkreślą krągłości. 

Rzucający się w oczy print, np. zwierzęcy i mocno zaakcentowane – poprzez wykrojone głęboko sukienki, zaburzają proporcje, czyniąc ją wizualnie krępą i niemal karykaturalną. Nie od dziś wiadomo, że ciemne kolory optycznie wyszczuplają sylwetkę, więc możesz pokusić się o coś w tych odcieniach.

Granatowa dopasowana sukienka Karola

Kobiety o figurze klepsydry posiadają pełny biust, co jest z pewnością atutem w tym przypadku. Należy wybrać „górę”, która w dyskretny sposób je podkreśli, ale nie zrobi tego w sposób wulgarny lub zaburzający proporcje. Świetnie sprawdzają się kroje z dekoltem w literę „V” oraz rzeczy dopasowane w talii. Ten prosty zabieg optycznie wysmukla ramiona i wydłuża sylwetkę. Sprawia, że ramiona staną się optycznie smuklejsze, a talia będzie jeszcze ładniej podkreślona. Unikaj za to bluzek z golfem, lub bluzek z dekoltem pod szyję.

Przy takiej figurze, jak mało który typ sylwetki, możesz nosić dopasowane ubrania. Na tak kobiece kształty szkoda fasonów typu oversize! Pochwal się swoją wąską talią! Twoim sprzymierzeńcem będą także luźno założone narzutki, kardigany, niemal męskie marynarki. Dla dodatkowego podkreślenia talii polub się z szerokimi paskami. Krojem sukienki, który jest wprost stworzony dla Ciebie, to kopertowe sukienki i rozkloszowane spódnice. Czyż nie są to najbardziej kobiece elementy ubrań?