Co założyć na imieniny? Rozwiewamy wątpliwości!

Co założyć na imieniny?
Rozwiewamy wątpliwości!

Pytanie co założyć na imieniny powraca do każdej z nas co najmniej kilka razy w roku. Sytuacji nie poprawia fakt, że  nie ma jednej, poprawnej odpowiedzi na to pytanie; a to dlatego, że każda uroczystość jest inna. Należy wziąć pod uwagę charakter zapowiadanej imprezy, własne gusta oraz oczekiwania zapraszającego. Zaproponujemy tutaj kilka uniwersalnych rozwiązań. Mamy nadzieję, że okażą się dla was pomocne!

U cioci/babci na imieninach

Jeśli osoba zapraszająca jest starsza, lub po prostu jej upodobania są bardzo konserwatywne, przyjmując takie zaproszenie, powinniśmy wziąć to pod uwagę. Nie chcemy przecież sprawić nikomu przykrości w dniu jego święta. 

Wizytowa sukienka Malina usatysfakcjonuje każdą ciocię. To klasyczna sukienka z gorsetową górą i rozkloszowanym dołem. W kolorze pudrowego różu, podkreśli karnację, doda dziewczęcości, a jednocześnie nie okaże się na pewno zbyt krzykliwa. Jeśli pod wieczór głośniej poleci muzyka – sukienka pięknie ułoży się w tańcu.

Co założyć na imieniny? - impreza rodzinna

Koronkowa sukienka MALINA to kreacja odpowiednia na imieniny w rodzinnym gronie

U koleżanki z pracy

Jeżeli solenizantka (lub solenizant) to znajomość częściowo formalna, taki też powinien być twój strój. Mimo, iż nie jest to uroczystość w pracy, będzie obowiązywać podobny jak w pracy dress code; chyba że zapraszający od razu deklaruje inaczej. Zdecyduj się na klasyczny krój, najlepiej w stonowanych odcieniach. Polecamy rozkloszowaną jasnoszarą Eleni. Sukienka wizytowa, która doskonale tuszuje biodra i uda. Pasek w talii optycznie wyszczupla sylwetkę. Długość midi, pozwala pokazać nogi, ale z zachowaniem wszelkich norm. Najlepiej oczywiście prezentuje się do szpilek, ale nie jest to wymóg.
Możesz też sprawdzić, co założyć na imprezę firmową i tam poszukać inspiracji.

Co założyć na imieniny? - impreza ze znajomymi z pracy

Jasnoszara sukienka ELENI dobrze sprawdzi się podczas imprezy w gronie znajomych z pracy

 

U swojej przyjaciółki

Najłatwiej wybrać, co założyć na imieniny do swojej przyjaciółki. Gdy kogoś znasz, wiesz co lubi, a co go drażni; postaraj się uwzględnić to w swojej kreacji. Jeśli wiesz, że koleżanka ma kompleksy w jakimś obszarze, wybierz dla siebie kreację, która nie będzie jej o tym przypominać (np. wielkość biustu). Elegancka sukienka May powinna być idealnym wyborem. Oryginalne cięcia na prostym kroju tworzą nowoczesny efekt. Jest dopasowana do sylwetki, pięknie podkreśla kobiece kształty; jednocześnie asymetryczne cięcia dają efekt wyszczuplający. Zależnie od dodatków, możesz osiągnąć różny poziom elegancji ostatecznej stylizacji.

Co założyć na imieniny? - impreza u przyjaciółki

Sukienka MAY w kolorze szmaragdowym sprawdzi się podczas imienin przyjaciółki

Wybierając co założyć na imieniny, znajdź coś w czym wyglądasz i czujesz się świetnie, ale nie tak, by odwrócić uwagę od prawdziwej gwiazdy wieczoru. Uroczystość imieninowa powinna skupiać się wokół solenizanta, nie gości i należy mieć to na względzie. Nie znaczy to jednak, że masz wyglądać jak szara myszka, ale wybierając kolor sukienki, warto tę czerwoną odłożyć na inną okazję.