Jaki dekolt do dużego biustu? Odkryj najlepszy kształt

Jaki dekolt do dużego biustu?
Odkryj najlepszy kształt

Jak wybrać dekolt do dużego biustu? To pytanie zadają sobie wszystkie posiadaczki większych rozmiarów. Gdyż duży biust, tak samo jak mały, może być źródłem problemów i frustracji. Czy zakryć, czy wręcz przeciwnie? Jak uczynić go atutem, a jak się ubrać by nie zwracać na niego większej uwagi? Podpowiadamy jak go eksponować tak, by sylwetka na tym zyskała, a nie wręcz przeciwnie.

Co nosić

Najlepszym wyborem dekoltu do dużego biustu będzie kształt V, we wszystkich swoich wariacjach. Taki fason wyszczupli górne partie sylwetki. Warto przy wyborze zwrócić uwagę na atuty sylwetki – czy chcesz pokazać nogi, czy może Twoim atutem jest talia? Zależnie od tego możesz wybierać między głębokimi, wąskimi wycięciami w szpic, a szerokim dekoltem odsłaniającym nawet obojczyki, jednak wciaż zakończonym V. 

Dobrym wyborem będą sukienki kopertowe, takie jak nasza amarantowa Cyprian. To fason, który tuszuje biodra i uda, a wiązanie pozwala na regulację w talii. Tutaj dekolt w szpic sam dostosuje się do sylwetki, optycznie ją wyszczuplając. Sukienka o miejskim charakterze; sprawdzi się na co dzień, a założona do szpilek i z większymi dodatkami – również na specjalne okazje. Dodatkowy efekt wyszczuplający górne partie zapewni krótki rękawek.

Krój sukienki podkreśla talię i optycznie wyszczupla sylwetkę

Sukienka kopertowa CYPRIAN w kolorze amarantowym świetnie sprawdzi się przy większym biuście

Jeśli nie chcesz podkreślać talii, ale na przykład masz smukłe ramiona – proponujemy sukienkę Prezydentowa, o klasycznej linii A. Sukienka o takim fasonie doskonale tuszuje brzuch. Dekolt tutaj jest krótszy, jednak wciąż o podobnym kształcie. Ramiona pozostają odsłonięte, ale ramiączka nie są zbyt wąskie do dużego biustu.

Jaki wybrać dekolt do dużego biustu? Najlepiej sprawdzi się taki w kształcie litery V

Sukienka PREZYDENTOWA o klasycznym kroju doskonale podkreśli atuty sylwetki

Czego unikać

Złym pomysłem będą luźne golfy i półgolfy; opadający z nich materiał niepotrzebnie nagromadzi się nad biustem i na nim. Unikaj także zbyt wąskich ramiączek – większy biust wymaga wizualnego „podparcia” i zrównoważenia. Wybieraj bluzki i sukienki z szerszymi ramiączkami lub rękawem.

Przy większym biuście najlepiej sprawdzą się sukienki z szerokimi ramiączkami lub rękawkiem

Propozycje ramiączek i rękawów odpowiednie w przypadku dużego biustu

Dodatki

Do dekoltu w kształcie V najlepiej pasują wisiorki na łańcuszkach. Jeśli nie lubisz zwracać uwagi na swój biust – zwieś go niewiele poniżej linii obojczyków. Jeżeli twój cel jest odwrotny – możesz wybrać dłuższą ozdobę. Nie sprawdzą się raczej korale i grubsze sploty na całej długości.

Delikatna biżuteria nienachalnie podkreśli dekolt

Propozycje biżuterii pasujące do dekoltu w kształcie litery V

Wybierając dekolt do dużego biustu pamiętaj też, żeby jego wielkość była dostosowana do okazji. Podczas niektórych uroczystości lepiej, by pozostał raczej zakryty, podczas gdy czasami możesz zaszaleć i zwrócić na niego uwagę. Ważne, żebyś w wybranej stylizacji czuła się swobodnie i atrakcyjnie.