Perfekcyjny makijaż na karnawał i studniówkę – jak go stworzyć? …

Makijaż na karnawał lub studniówkę

Karnawał oraz studniówka to wyjątkowy czas, podczas którego chcemy prezentować się pięknie i podkreślać swoją urodę, nie tylko pięknym strojem, ale także makijażem. Jak stworzyć makijaż, który nie będzie przerysowany, a podkreśli atuty urody? Oto nasze rady, jak krok po kroku wykonać wyjątkowy makijaż karnawałowy:

  1. Podstawą każdego makijażu na karnawał lub studniówkę, jest odpowiednia pielęgnacja, przyzna to każda kosmetyczka i makijażystka. Odpowiednio oczyszczona i nawilżona skóra sprawi, że makijaż utrzyma się długo i będzie „płótnem” do przygotowania efektownego make-up’u.
  2. Kolejnym etapem jest baza pod makijaż i podkład. Bazę wybieramy zgodnie z typem naszej cery. W przypadku mieszanej lub tłustej, wybieramy matującą. Gdy cera jest zmęczona lub dojrzała – rozświetlającą. Tak samo postępujemy w przypadku doboru podkładu. Powinien być on dopasowany do naszego naturalnego kolorytu skóry. Jak to sprawdzić? W dziennym świetle nałóż odrobinę podkładu na żuchwę – nie powinien się on różnić od koloru szyi i reszty ciała. Najlepiej nakładać go w niewielkiej ilości – ma tylko wyrównać koloryt. Dla zamaskowania przebarwień, wyprysków lub cieni pod oczami zastosuj korektor kamuflujący.
  3. Kolej na najważniejszy punkt naszego makijażu – oczy. Jeśli chcemy, aby makijaż oczu trzymał się całą noc, zastosujmy bazę pod cienie. Podbije ona kolor cieni do powiek i utrzyma makijaż na całą noc. Najlepiej nakładać cienie pędzlami, których, tak na prawdę. potrzebne są 2 sztuki – jeden płaski, drugi puchaty do tzw. blendowania, czyli robienia mgiełki na oczach. Najpierw nałóż na górną powiekę jasny, połyskujący cień. Przy górnej linii rzęs narysuj czarną lub grafitową kreskę i delikatnie  rozetrzyj ją pędzelkiem. Zewnętrzne kąciki oczu podkreśl ciemniejszym cieniem i delikatnie rozetrzyj go puchatym pędzelkiem, tworząc efekt kocich oczu i nadając im głębi. W takiej samej kolejności delikatnie podkreśl dolną powiekę. Dla rozświetlenia spojrzenia, w kącikach oczu, nałóż odrobinę błyszczącego cienia. Brwi również potraktuj odpowiednim makijażem. Podkreśl ich naturalną linię kredką do brwi, w kolorze włosów lub o ton ciemniejszą. Wytuszuj rzęsy – i gotowe.
  4. Podkreśl kości policzkowe brązerem w chłodnym kolorze brązu ( nie może wyglądać jak pomarańczowy!). Muśnij nim tuż pod kościami policzkowymi dla optycznego wyszczuplenia twarzy. Aby ożywić nieco cerę i nadać jej dziewczęcego i świeżego uroku, muśnij policzki matowym różem. Całość wykończ transparentnym pudrem, aby utrwalić makijaż. Pamiętajmy – wszystko oczywiście z umiarem 🙂
  5. Podczas imprez, gdzie podaje się kolację i pije szampana, podkreśl usta pomadką w kolorze ust. Nie tylko nie będzie widać jak szminka „znika” podczas jedzenia, ale podkreśli delikatnie akcent na oczy.
  6. Jeżeli mimo to, masz wątpliwości, czy makijaż wytrzyma szaloną noc, warto postawić na tzw. fixer, czyli mgiełkę utrwalającą makijaż. To gwarancja, że make-up utrzyma się całą noc w nienaruszonym stanie i będziesz mogła cieszyć się nim długie godziny.

 

_MG_5509p

Makijaż gotowy, więc wybierz swoją kreację, upnij włosy w swoją ulubioną fryzurę i baw się dobrze 🙂