Sukienka z wyprzedaży – zrób to z głową!

Sukienka z wyprzedaży – zrób to z głową!

Zbliża się czas wyprzedaży. Pewnie kolejna sukienka z wyprzedaży trafi do prawie każdej damskiej szafy. Tłumy kobiet pobiegną do centrów handlowych szukać tanich łupów. Są podstawowe dwie strategie: kupujesz jak najwięcej, jak najtaniej albo kupujesz marki droższe, niż zwykle, w obniżonych cenach. Może się to skończyć znalezieniem sukienki marzeń, a może… wielką katastrofą! Ostrzegamy, jak nie stracić głowy dla sukienki za grosze i na co uważać.

sukienka z wyprzedaży - na co należy zwrócić uwagę

Niska cena często odwraca naszą uwagę od jakości produktu

Wady

Sukienka z wyprzedaży często ma po prostu wady. Często nawet nie są one zbyt ukryte, jednak kwota wypisana na metce może przysłonić nam oczy. Sprawdź koniecznie, czy nie ma plam, przebarwień, zaciągnięć, czy nie pruje się na wykończeniach. Może się zdarzyć, ze została uszkodzona wcześniej podczas mierzenia, a może po prostu została wykonana z tkaniny z wadami. Przyjrzyj się dokładnie, zwłaszcza w tanich sieciówkach.

Nawet starannie dobierając materiały, mogą zdarzyć się wady. Konieczne jest staranne oglądanie tkaniny, przed rozpoczęciem procesu produkcji. Nam czasami zdarza się reklamować zamówioną wcześniej tkaninę.

Jakość

Szczególnie jeśli polujesz na najtańsze rzeczy, uważaj na jakość. Samo czytanie metki nie wystarczy – użyty materiał to dopiero początek pułapek! Koniecznie zwróć uwagę na szwy – czy wyglądają na proste, regularne i mocne? Zobacz ten sam materiał pod światło – czy jest jednolity? Świadczy to o jakości splotu tkaniny, która może się zacząć przecierać. Wady w szwach wynikają najczęściej z użycia niskiej jakości nici, nieodpowiedniej lub źle przygotowanej maszyny lub po prostu z niekompetencji szwaczki. Wbrew pozorom, szycie wymaga umiejętności i doświadczenia, dlatego my cenimy sobie wieloletnie współprace w tym zakresie.

Przydatność

To może się okazać najtrudniejsze – czy naprawdę podoba ci się ta rzecz, pasuje do reszty twojej garderoby i twojego stylu, czy chcesz ją bo jest znacząco przeceniona? Ubrania, nawet jeśli wysokiej jakości, kupione w świetnej promocji, mają ci służyć. Muszą pasować do ciebie; dobrze też, gdyby podkreślały atuty twojej sylwetki. Postaraj się pomyśleć o 3 najbliższych okazjach, kiedy założysz oglądaną sukienkę, jeszcze zanim pobiegniesz do kasy. Nigdy też nie rezygnuj z mierzenia sukienki z wyprzedaży! Może okazać się, że wyglądasz w niej inaczej, niż sobie wyobrażałaś. Pamiętaj też, że jeśli zamawiasz w sklepie online, zawsze masz 14 dni na zwrot.

 

Wiemy, sukienki z wyprzedaży są kuszące, jednak pamiętajcie, że wysoka jakość musi kosztować. Zdarzają się naprawdę świetne okazje, marki pozbywają się starych kolekcji w cenach graniczących z opłacalnością, jednak „polujcie” uważnie! 

Jeśli interesują cię też kwestie etyczne i warunki, w jakich powstają ubrania, które planujesz kupić – zobacz TUTAJ jak to odbywa się u nas!