Sukienka dresowa – z kapturem czy bez?

Sukienka dresowa – z kapturem czy bez?

Sukienka dresowa z kapturem czy bez? To coraz częściej zadawane pytanie, kiedy więcej czasu spędzamy w domu, szukamy wygodnych stylizacji, a jednocześnie ubrań, które otulą i zapewnią komfort. Sukienki dresowe cieszą się coraz większą popularnością. Jak wybrać tę, która spełni nasze wymagania? Czy będzie to sukienka z kapturem czy bez?
Postaramy się pomóc na przykładach.

Sukienka z kapturem

Kaptur dodaje luzu, nonszalancji, ale z drugiej strony nie oznacza on już jedynie sportowego stylu. Element znany już od średniowiecza, obowiązujący w zakonach rycerskich, będący elementem strojów dworskich w dzisiejszych czasach został najpierw zaadoptowany w strojach jednoznacznie sportowych. Bluzy z kapturem nosili reprezentanci wielu subkultur, wskazując na jego wszechstronność. Dziś kaptury można znaleźć zarówno w strojach sportowych, jak i wieczorowych lub… w połączeniu tych stylów, czyli uwielbianym przez was wydaniu sporty chic. 

Taki właśnie charakter ma nowoczesna sukienka z kapturem Transit.
Efektowna, niezwykle wygodna, wykonana z miękkiej dzianiny bawełnianej. Dresowa dzianina o wizytowych charakterze. Ma nowoczesną formę, kieszeń w bocznym szwie oraz charakterystyczne, grube suwaki. Dzięki nim można nadać codziennej sukience wyjściowy look – pozwalają na odsłonięcie ramion w zalotny sposób, a także utworzenie rozporka u dołu. Kaptur świetnie prezentuje się zarówno w zapiętej, jak i rozpiętej wersji.
Sukienka Transit doskonale sprawdzi podczas dni spędzanych w domu – duży kaptur ciepło otula, dni łączących czas w domu z obowiązkami na zewnątrz, a nawet na imprezę z przyjaciółmi, czy randkę. 

Sukienka dresowa z kapturem bawełniana, wygodna sporty chic

Sukienka dresowa z kapturem w stylu sporty chic Bee Collection Sukienki

Sukienka dresowa bez kaptura 

W tej kategorii mamy szeroki wybór, weźmy jednak pod lupę stylizację podobną charakterem do poprzedniej, czyli ołówkową sukienkę Margo. Tutaj również znajdziemy swobodny krój góry, zapewniający komfort noszenia zarówno po domu, jak i do pracy. Ponownie zastosowany materiał to miękka dzianina, delikatna dla skóry. Z przodu elegancki nadruk, rozświetlający stylizację. W długich rękawach ukryte są suwaki, które pozwalają szybko zmienić charakter sukienki, z domowego na wyjściowy, zalotnie pokazując ramiona.
Zamiast kaptura, w sukience Margo, górne wykończenie stanowi ozdobna stójka. Ozdobiona miedzianą nitką, która doskonale współgra z nadrukiem.
Dzięki połączeniu stylu sportowego z wyjściowym, kreacja nadaje się zarówno do pracy na home office oraz w biurze, a także na wyjście pod pracy, czy spotkanie z rodziną.  

Sukienka dresowa bez kaptura w stylu sporty chic Bee Collection Margo

Ołówkowa sukienka z dzianiny bawełnianej, bez kaptura, w stylu sporty chic Bee Collection Sukienki

To, czy sukienka dresowa powinna mieć kaptur czy nie, to zupełnie indywidualna decyzja. Kaptur doda luzu, a także – gdy trzeba – to ciepła. Jeśli lubisz więcej swobody pod szyją – wybierz wersję bez kaptura.