Sukienka dla druhny – propozycje na sezon ślubny 2018

Sukienka dla druhny
Propozycje na sezon ślubny 2018

Sukienka dla druhny to osobna kategoria sukienek weselnych. Musi być elegancka – w końcu świadkowa stoi w pierwszym rzędzie i wszyscy na nią patrzą. Z tego też powodu nie powinna być zbyt ekstrawagancka – by nie odwracać uwagi od panny młodej, ani zbyt odważna. Sukienka dla druhny nie może odsłaniać zbyt dużo, szczególnie jeśli ceremonia odbywa się w kościele. Jednocześnie, będąc druhną, musisz być gotowa do pomocy pannie młodej w każdej chwili, więc dobrze gdybyś… czuła się po prostu swobodnie. Jak to pogodzić?

Bezpieczna klasyka

Klasyczna szyfonowa sukienka Virga, połączona z delikatną narzutką. Opływowy fason podkreśla figurę, jednocześnie nadając jej lekkości. Dzięki podszewce, nie opina się na ciele. Eleganckie, delikatne wykończenie pozwala na założenie do niej dowolnej biżuterii – sprawdzi się zarówno delikatny łańcuszek, jak i większy naszyjnik w kontrastowym kolorze. Narzutka pozwala na niezakładanie marynarki, czy płaszczyka w ciepły dzień; ma też zadanie tuszujące. Sukienka pasuje najlepiej do wysokich obcasów, jednak nie są one koniecznością. 

Występuje też w innych kolorach: jasnym niebieskim oraz czerwonym.

Sukienka dla druhny , midi ołówkowy klasyczny fason z szyfonu z narzutką z rękawem Bee Collection Virga

Oryginalne ombre

Jeśli wolisz coś luźniejszego – polecamy sukienkę Lena. W niej każdy poczuje się świetnie! To doskonałe połączenie eleganckiego, klasycznego dołu o ołówkowym kroju z luźniejszą górą. Tuszująca góra, z szerokim rękawem do łokcia, nadaje kreacji nonszalancji, nie pozbawiając eleganckiego, formalnego charakteru. Nadruk ombre – od szarości do brzoskwini – doda koloru, zachowując stonowane eleganckie odcienie. Pastele nie będą się jednak wybijać zza sukienki panny młodej.

Zależnie od dobrego obuwia i dodatków, wykorzystasz ją również na inne okazje.

Tuszująca sukienka dla druhny, midi, oryginalny fason ombre w brzoskwini Bee Collection, dla świadkowej

Na biało

Możliwe, że panna młoda zażyczy sobie, żeby sukienka dla druhny, lub druhen, była również w odcieniach bieli. W takim wypadku doskonale spisze się koronkowa sukienka Karola. Prosty, klasyczny fason, w połączeniu z elegancką, śmietankową koronką tworzą niezwykle zjawiskowe połączenie. Długość midi pasuje do okazji, podobnie jak rękawy 3/4, pozwalające na nie zakładanie żakietu, nawet do kościoła. Dekolt wysmukla szyję, jednocześnie nie odkrywając zbyt wiele. Szczególnie dobrze wypadnie na delikatnej opaleniźnie lub ciemniejszej karnacji.  

Zwróćcie uwagę, że wszystkie propozycje zakrywają ramiona i mają długość mini i nie są w krzykliwych kolorach. To zasady, o których warto pamiętać, wybierając kreację dla świadkowej. Sukienka dla druhny powinna służyć jej figurze i osobowości, absolutnie jednak nie szkodząc pannie młodej.

Nie jesteś świadkową? Sprawdź nasze najnowsze propozycje dla gości, zgodne z tegorocznymi trendami!

Elegancka sukienka dla druhny z koronki w kremowej bieli, do kolan z rękawem Bee Collection

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz