Na co zwracać uwagę kupując sukienkę? 3 podpowiedzi

Na co zwracać uwagę kupując sukienkę?
3 podpowiedzi!

Ciepłe dni potrafią uderzyć do głowy i… do portfela! W szale pierwszych promieni słonecznych jesteś gotowa kupić każdą napotkaną sukienkę? To zrozumiałe! Twoje nogi krzyczą o wolność po miesiącach zakrywania. Jednak czasami lepiej zastanowić się chwilę przed zakupem, by potem dłużej się nim cieszyć. Sprawdź, na co zwrócić uwagę kupując sukienkę.

Jakość

Przede wszystkim, przed każdym zakupem, zwróć uwagę na jakość produktu. Czy to jest sukienka, czy płaszcz, czy zwykły t-shirt. Oceń jakość tkaniny – sprawdź czy nie ma wad, czy dobrze się układa. Jeśli krój ma kieszenie, zwróć na nie szczególną uwagę, potrafią nieźle nabroić! Tak – niestety zawsze powinnaś zmierzyć to, co chcesz kupić. Nawet w pośpiechu. No chyba, że robisz zakupy online, ale wtedy zawsze masz 14 dni na zwrot. Postaraj się również sprawdź jakość szwów – czy są równe i zakończone? Wady świadczą najczęściej o niskiej jakości nici lub maszyny, ewentualnie o niedbałości wykonawcy. 

kupując sukienkę zwróć uwagę na jakość szwów

Zawsze zwracaj uwagę na jakość wykończenia sukienki

kupując sukienkę zwróć uwagę na jej kieszenie

Jeśli sukienka ma kieszenie, zwróć na nie szczególną uwagę

Dopasowanie

Twoje ubranie ma ci służyć, więc powinno podkreślać atuty twojej sylwetki i ukrywać ewentualne niedoskonałości. Nawet te wymyślone! Jeżeli chcesz podkreślić biust, kupując sukienkę dobierz odpowiedni dekolt. Sprawdź się, czy taka długość jest dla ciebie najbardziej korzystna? Zastanów się, co chcesz zaakcentować, a co ukryć i oceń czy dany krój na pewno działa na korzyść twojej sylwetki. Jeśli masz problem z obiektywną oceną – zapytaj przyjaciółkę. Możesz też zapytać nas, chętnie doradzimy!

kupując sukienkę zwróć uwagę na to, aby wyglądać w niej korzystnie

Dobieraj sukienki tak, aby korzystnie w nich wyglądać

Twój styl

Punkt, o którym tak łatwo zapomnieć, szczególnie w czasie wyprzedaży. Czy jest to ubranie, które naprawdę będziesz nosić? Pamiętaj, że powinno wpisywać się w twój styl, a nie tylko podobać ci się na manekinie. Czy podczas przymiarki czujesz się swobodnie? Wyobraź sobie pierwszą okazję do założenia tej sukienki (bluzki/kurtki/…). Pomyśl o ubraniach, które masz w szafie, z którymi połączysz nową rzecz i policz ile różnych kombinacji wymyśliłaś. Jeśli chociaż trzy to nie jest źle! 

To najważniejsze rady, o których warto pamiętać kupując sukienkę. Zwróć tak samo dużą uwagę na produkt, jak na siebie i to, jak sukienka pasuje do ciebie. Jeżeli już w przymierzalni zaplanowałaś, co do niej założyć na jutrzejszą imprezę, letnie wesele i imieniny cioci – to wybór idealny. Jeśli sukienka pozwala ci się poczuć jak księżniczka – jest warta każdej ceny!

W naszym sklepie online staramy się podpowiedzieć opisem produktu, żeby ułatwić wybór. Gdy zdecydujesz się przyjść do salonu, możesz liczyć na profesjonalną pomoc. Zapraszamy!

Chcesz zacząć poszukiwania idealnej sukienki już teraz? Zobacz wpis o naszych wiosennych sukienkach.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz