Figura typu gruszka – jak się ubierać?

Figura typu gruszka – jak się ubierać?

Figura typu gruszka jest bardzo popularna wśród polek. Dzięki temu stosunkowo łatwo dopasować jej ubrania w sklepach sieciowych. Wedle ostatnich trendów to także najbardziej pożądany typ budowy, choć właścicielki nie zawsze są o tym przekonane. Jednak naprawdę dobrze dobrane i przemyślane stylizacje potrafią zdziałać cuda i wzbudzić zachwyt u samych „gruszek” oraz otoczenia.

Charakterystyka

Nie jesteś pewna jakim typem figury jesteś? Gruszka charakteryzuje się wąską górną partią ciała, raczej niewielkim biustem i szerokim dołem. Biodra i uda są zatem nieproporcjonalnie masywniejsze od ramion i pleców. Często ma wyraźnie zaznaczoną talię. W takim wypadku należy optycznie poszerzyć górną część sylwetki, by uzyskać proporcjonalny efekt. Dół – zależnie od upodobań – można przy tej okazji wyeksponować lub zatuszować. 

Co powinna nosić figura typu gruszka?

  • Akcent na górne partie

Aby zniwelować różnicę w proporcjach między górą, a dołem, postaraj się, by główny przyciągać wzrok wysoko. Jak to osiągnąć? Luźna bluzka to najłatwiejsza metoda. Dobrze sprawdzą się też koszule z żabotami, falbanami i innymi ozdobami na biuście. Zobacz na przykład bluzkę Passe. Wiązanie na dekolcie zwraca uwagę, a jednocześnie dodaje trochę objętości w odpowiednim miejscu. Jest dostępna w kolorze nude lub we wzorzystej wersji w niebieskich odcieniach. 

Typ figury gruszka to wiązania, żaboty, falbany na górze.

Typ figury typu gruszka, przyciągaj wzrok na górną partię ciała.

Objętości w biuście dodadzą też kieszonki na biuście lub marszczenia. Również rękaw 3/4 skutecznie przyciąga wzrok do wąskiej talii, warto o tym pamiętać.

  • Sukienki i spódnice – długość i fason

Odpowiednia długość spódnic i sukienek zapewni zatuszowanie ewentualnie zbyt obitych ud. Natomiast zbyt długie doły mogą skrócić sylwetkę, dodatkowo ją obciążając.

Dobór fasonu z wcięciem w talii, o rozkloszowanym dole w kształt litery A zakryje, co trzeba, jednocześnie eksponując atuty figury.

Sukienka pokazująca i podkreślająca górne partie ciała, a rozszerzana na dole to idealna propozycja dla gruszki. Kryteria takie spełnia chociażby klasyczna Ela – rozkloszowana, z dopasowaną górą. Talię ozdabia i podkreśla wiązany pasek. Szerszy dół tuszuje co trzeba i doskonale układa się w ruchu. 

Sukienki rozkloszowane i podkreślające górę to wybór dla pani gruszki

Sukienki dopasowane górą i rozszerzone dołem to doskonały fason dla figury typu gruszka

Czego unikać?

Szersze biodra niekorzystnie wyglądają w zbyt obcisłych spodniach. Nie sprawdzą się też rozpinane marynarki i kurtki kończące się na linii bioder. Dobrze też unikać butów do łydki, by uniknąć pozornego poszerzenia i skrócenia nóg.

Figura typu gruszka może być powodem do zadowolenia. Wystarczy poznać swoje atuty i nauczyć je eksponować!

Jeśli interesuje cię, jak ubrać figurę typu jabłko – sprawdź tutaj.