Brak wcięcia w talii to nie problem. Dobierz odpowiednią sukienkę.

Brak wcięcia w talii to nie problem.
Dobierz odpowiednią sukienkę.

Brak wcięcia w talii od pokoleń jest zmorą kobiet i przyczynkiem kompleksów. Oczywiście zupełnie niepotrzebnie! Dzisiejszy wybór krojów ubrań i ich zestawień zupełnie dobrze radzi sobie z każdą sylwetką. Są ubrania, które pozwolą talię optycznie uzyskać, są też takie, które uczynią z jej braku atut. Wszystko to kwestia odpowiednich wyborów. Jak więc ubierać się, kiedy uważasz, że brak wcięcia w talii to twój problem? Oto zestaw najważniejszych podpowiedzi.

Proporcje sylwetki

Kiedy przez brak wcięcia w talii nie masz wymarzonych proporcji sylwetki, trzeba je zrównoważyć odpowiednim ubraniem. Jeżeli masz sylwetkę poszerzającą się ku górze, wyzwaniem będzie optyczne poszerzenie równoważnych okolic bioder tak, by wyrównać je z linią ramion. Posłużą ku temu sukienki w fasonie litery A lub trapezu oraz rozkloszowane, a nawet wycięte z koła spódnice. Jeżeli masz szersze biodra, niż ramiona – postaw na bufki i pagony, które zrównają sylwetkę w odwrotną stronę.
Dzięki zrównaniu szerokości góry i dołu talia wyda się węższa i proporcjonalna.

Sukienki tuszujące wcięcie w talii

Sukienki trapezowe, o linii A dla sylwetek tuba, gdzie brak jest wcięci w talii

Pasek na brak wcięcia w talii

Nie uważamy, że pasek jest odpowiedzią na wszystko, jednak w tym wypadku – potrafi zdziałać cuda. Nie musi to być szeroki pas z gumy – te najlepiej prezentują się na drobnych sylwetkach. Jednak sukienki z wiązaniem w talii lub sukienki proste przewiązane w talii (nie niżej!) prostym, nawet cienkim paskiem przywracają harmonię i tworzą wymarzone wcięcie.
Najlepiej, żeby pasek był miękki i opadający.

Sukienki dla sylwetek bez zaznaczonej talii, propozycje z paskiem.

Sukienki z paskiem dla sylwetek o prostej talii, dla jej podkreślenia propozycja z paskiem.

Dekolt załatwi sprawę

Brak wcięcia w talii można także skutecznie zatuszować… biustem. Tutaj są dwa rozwiązania: eksponowanie dekoltu lub dekorowanie go. Bardzo korzystnie wysmuklają talię głębokie dekolty w kształcie litery V. Jeśli nie przepadasz za głębokimi wycięciami podobną rolę spełnią falbany, żaboty, a nawet duże wisiory czy broszki na odpowiedniej wysokości. 

Sylwetki bez wcięcia w talii, propozycja sukienek

Sukienki z dekoltem w szpic, wydłużające optycznie sylwetkę i tuszujące brzuszek

Magia czy iluzja?

Jeszcze jednym rozwiązaniem są wzory i printy. Wstawki z innego, kontrastującego koloru po bokach kreacji potrafią zadziałać jak magia! Geometryczne wzory, malunki, odcięcia, marszczenia… Wszystko, co sugeruje zwężenie na wysokości talii się nada.

Przy odrobinie fantazji można stworzyć mnóstwo stylizacji, przy których brak wcięcia w talii to nie problem. Warto znać podstawowe zasady, a później sprawdzić, w czym czujesz się najlepiej, bo to jest najważniejsze!

Nasze propozycje: 

https://www.bee.com.pl/sukienki/237-715-dluga-koktajlowa-sukienka-z-rekawem-mirabella.html#/33-rozmiar-42/50-kolor-druk_natura

https://www.bee.com.pl/sukienki/231-703-luzna-rozkloszowana-sukienka-w-geometryczny-wzor-music.html#/38-rozmiar-s_m/40-kolor-druk_abstrakcja

https://www.bee.com.pl/sukienki/238-722-bawelniana-koszulowa-sukienka-karmelowa-abba.html#/2-rozmiar-m/12-kolor-camel