Jak zatuszować masywne ramiona? – 3 wskazówki

Jak zatuszować masywne ramiona?
3 wskazówki

Jak zatuszować masywne ramiona, lub ramiona w ogóle – z różnych przyczyn – to wyzwanie dla wielu kobiet. Naprawdę łatwo jest sobie z tym poradzić, trzeba jednak znać podstawowe zasady. Poniżej staramy się je przybliżyć i pokazać na przykładach na jakie elementy zwracać uwagę, które fasony wybierać, a czego lepiej unikać. 

Dekolt 

Najlepszym dekoltem mającym pomóc zatuszować masywne ramiona będzie ten w kształcie litery V. Wysmukli on górę sylwetki, dzięki czemu również ramiona wydadzą się smuklejsze. Wprost przeciwny efekt osiągniemy nosząc dekolt w łódkę lub po prostu okrągły. Dobre będą wszelkie kopertowe rozwiązania, gdzie strony bluzki, czy sukienki schodzą się w kształt V, tak jak w sukience Lasso. W tym przypadku dodatkowo długi rękaw zasłania ramiona.

Dekolt w kształcie V sprawdzi się, gdy chcesz zatuszować masywne ramiona

Dekolt w kształcie litery V w sukience LASSO zatuszuje masywne ramiona

Można także osiągnąć taki dekolt zakładając bluzkę koszulową i rozpinając kilka górnych guzików. Zapięcie pod szyję wizualnie poszerzy ramiona. Gdy zostawimy górę luźną – uzyskamy pożądany efekt. Koszulowa sukienka Hortes daje taką możliwość. Jeśli wolisz ciemniejsze odcienie, wybierz granatową; jeżeli chcesz rozświetlić swoją cerę – sprawdź tę w kolorze pomarańczy.

Niezabudowana góra pozwoli zatuszować masywne ramiona

Luźna góra sukienki koszulowej HORTES odwróci uwagę od masywnych ramion

Ramiączka

Ważne jest, by unikać cienkich ramiączek oraz bluzek i sukienek wiązanych na szyi. Eksponują one całe ramiona, nie pozostawiając pola do tuszowania. Znacznie lepiej sprawdzą się wszelkie bezrękawniki, czy kamizelki, które w tym sezonie wracają do łask! One optycznie zwężą i wyszczuplą ramiona. Kamizelka Ditroit doskonale zastąpi marynarkę, świetnie wygląda na bluzki z długim i półdługim rękawem.

Kamizelka DITROIT nada się, kiedy chcesz zatuszować masywne ramiona

Kamizelka DITROIT zamaskuje ramiona

Krój

Chcąc zatuszować masywne ramiona zwróć uwagę na fason sukienki, nie tylko na jej górę. Krój o linii A będzie idealny, dobrze sprawdzą się też rozkloszowane doły, a nawet… dzwony! Takie rozwiązania równoważą optycznie sylwetkę. Jeśli dodatkowo założysz pasek podkreślający talię, jeszcze bardziej odwrócisz uwagę od ramion.

Trapezowa sukienka Prezydentowa jest świetnym przykładem – fason rozszerzany u dołu (może tuszować też dolne partie ciała), góra bez rękawów, z dekoltem w kształcie litery V. Szersze ramiona zakrywają również pachy. By podkreślić powakacyjną opaleniznę – wybierz kolor żółty; na oficjalne uroczystości  niebieski.

Krój w kształcie litery A pozwoli zatuszować masywne ramiona

Trapezowy krój sukienki PREZYDENTOWA zrównoważy sylwetkę z masywną górą

Jak widzisz, jest wiele trików pozwalających łatwo zatuszować masywne ramiona. Sprawdź, które z twoich ubrań spełnią się w tej roli i pamiętaj o naszych radach szukając nowych. Jeśli chcesz jeszcze skorzystać z wyprzedaży – nie zapomnij o naszym poradniku jak kupować z głową.