Jak ubrać jabłko?

Jak ubrać jabłko?

Jak ubrać jabłko? Jest to bardzo problematyczny typ sylwetki, który wymaga odpowiedniego rozpoznania. Kobiety, które posiadają typ sylwetki jabłko, mają szerokie ramiona i proporcjonalne do nich biodra, posiadają duży brzuch, średniej wielkości piersi i niewielkie wcięcie w talii. Niewątpliwym atutem jabłka są zgrabne nogi, które warto akcentować podczas wybierania stylizacji na codzień, oraz na wyjścia.

Jakie fasony wybierać, aby sylwetka stała się proporcjonalna?

Masz prostą sylwetkę, co oznacza, że brakuje Ci wcięć charakterystycznych dla kobiecej figury. Bez wyraźnie zarysowanej talii Twoja sylwetka przybiera nieco męski wygląd. Jeśli w okolicy brzucha masz większość swoich dodatkowych kilogramów, to Twoja figura zamienia się w owal (odwrotność klepsydry). Trudno jest Ci znaleźć w sklepach rzeczy, które dobrze leżą na Twojej figurze.

  1. stworzyć efekt talii,
  2. ewentualnie optycznie poszerzyć ramiona i biodra (jeśli jesteś szczupłym Jabłkiem),
  3. ewentualnie nadać sylwetce szczuplejszy wygląd (jeśli jesteś puszysta)

Zbawienne dla tego typu sylwetki będą sukienki odcinane w talii oraz o sukienki kopertowe. Dzięki temu będziesz mogła uzyskać optyczne wcięcie w talii. Wybierając bluzkę, decyduj się na takie z dekoltem w serek, lub tzw. literą „V”. Optycznie wysmuklają sylwetkę i nadają jej kobiecego uroku. Gdy jednak zapragniesz założyć tak modną od kilku sezonów bluzkę z dekoltem w łódkę, lub w typie carmen, załóż do niej rozkloszowaną spódnicę.

Jak ubrać jabłko? Odcinane sukienki i kopertowe fasony

Odcinane i kopertowe fasony najlepiej sprawdzą się u osób z sylwetką typu jabłko

Jak ubrać jabłko? Dekolt w kształcie litery V

Dekolt w kształcie litery V optycznie wyszczupli sylwetkę

Możesz też postąpić odwrotnie: optycznie poszerzyć ramiona topem z dekoltem w kształcie łódki, do którego założysz bufiastą spódnicę. Noś bluzki w ciemnych lub średnich kolorach.

Noś pełne spódnice, spódnice z koła, z półkola lub z klinów, z lekkich materiałów i odpowiednio drapowane. Możesz także ubierać się w spódnice o linii A, wykonane ze sztywnych materiałów i rozszerzające się od bioder. Wzór średniej wielkości na czarnym tle (szczególnie na wysokości bioder) przyciągnie uwagę ku dolnym partiom ciała, odciągając uwagę od brzucha.

Jak ubrać jabłko? Rozszerzające się spódnice, to najlepszy fason

Rozszerzające się spódnice odwrócą uwagę od brzucha

Odpowiednie dla Ciebie są żakiety z baskinką, które podkreślą nieco Twoją talię. Możesz także nosić rozpięte żakiety z okrągłym kołnierzem. Utworzysz w ten sposób pionową, wyszczuplającą linię, biegnącą przez środek sylwetki. Wybieraj żakiety o wysokim stanie, wykonane ze sztywnych materiałów.

Jeśli nosisz spódnice, przyciągnij uwagę ku swoim stopom szpilkami z głębokimi wycięciami lub odkrytym palcem. Szpilki o ostrych noskach wydłużą i wyszczuplą całą sylwetkę. Masz piękne nogi, to podkreślenie tego atutu skutecznie odwróci uwagę od Twojego największego problemu.