Najmodniejsze kolory wiosna/lato 2017 to…

Modne kolory wiosna/lato 2017

Chociaż za oknem nadal leży śnieg, my już myślimy o wiośnie i o najmodniejszych kolorach sezonu. Modne kolory wiosna/lato 2017 znane są już niemal od początku roku. Trendy kolorystyczne w tym sezonie to nie tylko pastelowe odcienie, ale także nasycone, niemal neonowe barwy.

Legendarna marka, wyznaczająca co sezon trendy kolorystyczne, wskazuje w tym sezonie silną inspirację sztuką i naturą. Kolory zawsze są inspirowane trendami w różnych dziedzinach, nie tylko mody, ale także kultury, natury, czy nawet sytuacjami politycznymi. Na podstawie tych obserwacji powstaje własnie takie zestawienie. Jak określa instytut, kolory te, to „mieszanka witalności, relaksu i świeżości”.

pobrane

Trendy kolorystyczne w tym sezonie to nie tylko pastelowe odcienie, ale także nasycone, niemal neonowe barwy. Legendarna marka, wyznaczająca co sezon trendy kolorystyczne, wskazuje w tym sezonie silną inspirację sztuką i naturą. Na podstawie tych obserwacji powstaje własnie takie zestawienie. Jak określa sam instytut, kolory te, to „mieszanka witalności, relaksu i świeżości”. Patrząc na nie, trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. To mieszanka stonowanych i żywych kolorów, które połączone ze sobą w obojętnie jakiej konfiguracji, będą prezentowały się oszałamiająco. Poniżej przedstawiamy najmodniejsze kolory na wiosnę i lato 2017.

Primrose yellow – To kolor cytrynowy, słoneczny, delikatnie przygaszony. Jest pełen radości i witalności. Ciepły i bardzo pozytywny, z pewnością poprawi humor i doda energii.

Pale Dogwood – Jeden z nielicznych pastelowych kolorów w tym sezonie. Różowo-beżowy odcień to kolor nazywany również vintage rose. Piękny i romantyczny, przywodzący na myśl spokój, harmonię i niewinność.

Hazelnut – Rozbielony kolor orzechowy. Orzech laskowy zastąpi w tym sezonie kolor safari. Ciepły, przytulny kolor, brązowawy odcień beżu, przywodzi na myśl kolory natury. Zestawiony z żywymi barwami np. z Pink Yarrow czy Greenery, lub stonowanymi Kale i Niagara, doda nieco stonowanej elegancji.

Island Paradise – Kolor ten kojarzy się z orzeźwieniem, czystą wodą na egzotycznej plaży, która ochłodzi w gorący dzień. To mieszanka niebieskiego i zieleni z domieszką modnej w poprzednim sezonie mięty. To kolor przywodzący na myśl letnie niebo; relaksujący i dodający świeżości.

Greenery – Kolor kojarzący się z budzącą się po zimie przyrodę. Soczysta zieleń w odcieniu świeżych, rozwijających się na drzewach liści. To mieszanka zielonego z domieszką żółci.

Flame – To kolor, który w tym sezonie zastąpi modną w poprzednim sezonie czerwień. Połączenie czerwieni i soczystej pomarańczy, wpadający w neonowe odcienie. Bardzo żywy, nieco ekstrawagancki, ale z pewnością energetyczny przyciągający uwagę.

Pink Yarrow – Kolejna intensywna barwa, która ujęła nas swoją energią. Bardzo kobiecy odcień intensywnej fuksji, na pewno spodoba się wielbicielkom zimnych, chociaż nieco neonowych odcieni. Odważny, pewny siebie kolor doda kurażu i będzie wspaniale komponował się z pastelowymi barwami.

Niagara – To przydymiony odcień błękitu. Przygaszony, brudny, nawiązujący do niezwykle modnego w tym sezonie jeansu. Ciemny kolor z pewnością będzie idealną bazą dla intensywnych kolorów i nieco stonuje całość wiosennej stylizacji.

Kale – To nawiązanie do modnego w poprzednim sezonie kolorze khaki. Ten nietypowy, jak na wiosnę, kolor, będzie stanowił piękne tło dla innych żywych barw z modnej w tym sezonie palety. Głęboki kolor zieleni ma przywoływać skojarzenia ze zdrowiem (zdrowym trybem życia) i witalnością.

Lapis blue – Nasz faworyt kolorystyczny. To kolor pomiędzy modnym w poprzednich sezonach kobaltowym, a granatowym. Pantone określa go jako ” silny, pewny siebie i intensywny”, przenika wszystko wewnętrznym blaskiem. Kolejny ciemny kolor w palecie, silny akcent kolorystyczny, będzie stanowił opozycję dla innych, intensywnych odcieni.