Power dressing – co to jest i jak stosować?

Power dressing
co to jest i jak stosować?

Power dressing to nowe pojęcie, nazywające stosowane od dawna zabiegi. Najczęściej używane jest w odniesieniu do mody damskiej, ma określać styl ubioru podkreślający pozycję lub pomagający ją budować. Budowanie takiego stylu jest silnie zakorzenione w psychologii; wymaga wiedzy i wyczucia. Pokażemy na przykładach, jak stworzyć profesjonalny wizerunek za pomocą stylizacji.

Kolorystyka

W power dressing bardzo istotna jest kolorystyka. Przeważać będą ciemne odcienie: czerń – kojarzona ze stanowczością, szarość – reprezentująca solidność oraz granat – kolor autorytetu. Kreacje wybierane na biznesowe spotkania powinny mieścić się w powyższej gamie. Jak chociażby granatowa sukienka Ard. To klasyczny krój, dopasowany, jednak nie przesadnie do figury. Oszczędny dekolt, elegancko wykończony tasiemką. Głęboki odcień granatu przywołuje na myśl eleganckie mundury, odzwierciedla przywódczy charakter i pewność decyzji. 

Kolorystyka w power dressingu

Power dressing – kolorystyka to podstawa, ciemne barwy granat, szarość, czerń.

Profesjonalizm przede wszystkim

Power dressing ma skupiać uwagę na merytorycznej stronie dyskusji, jest poniekąd odwrotnością kokietowania wyglądem. Nie odmawia podkreślania swoich atutów, jednak w odpowiedni sposób. Ważnym elementem jest zabudowany dekolt. Ma on gwarantować nieskupianie na nim męskiej uwagi. Elegancka bluzka koszulowa Passe, oprócz zapięcia guzików, ma pod szyją oryginalne wiązanie. Nawiązuje ono do mody z lat 70, jednocześnie przywołując na myśl męskie krawaty i fulary. Podobne wiązania są wykończeniem długich rękawów, dzięki czemu biżuteria staje się zbędna. Bluzka doskonale nada się zarówno do spódnicy, jak i spodni. W myśl power dressing – powinna być wciągnięta do środka.

Power dressing styl mody damskiej podkreślający pozycję.

Power dressing styl ten czerpie z mody męskiej, krawaty, fulary itp

Power dressing po męsku

Power dressing był i jest kojarzony z feminizmem. Dlatego wiele rozwiązań zaczerpniętych jest z męskiego dress code’u; ma to zagwarantować równe traktowanie podczas spotkań. Jednym z pierwszych i wciąż aktualnych przejawów stylizacji pokazujących damską wysoką pozycję, są kobiece fasony garniturów oraz garsonki. Pewnym kompromisem są marynarki oraz kamizelki. Czarna kamizelka Ditroit może dodać „power” każdej stylizacji – sprawdzi się na koszulę, a nawet na zwykły t-shirt, dodając elegancji. Ten minimalistyczny element może zdominować całą stylizację i zmienić jej charakter.

Power dressing kojarzy się z męskim garniturem

Power dressing to garnitury, garsonki i kamizelki, wszystko co kojarzy się z męskim stylem.

Stosując power dressing pamiętaj o tych podstawowych zasadach. Najważniejsze jednak, żebyś czuła się w danej stylizacji dobrze i pewnie. Odpowiednia kreacja potrafi dodać wiele pewności siebie w ważnym dniu.