Typy sylwetek – sprawdź czym się kierować w wyborze ubrań…

Rodzaje kobiecych sylwetek

Każda kobieta jest oryginalna i jedyna w swoim rodzaju, a typy sylwetek, które posiadają tylko to potwierdzają. Różnią nas nie tylko cechy charakterystyczne twarzy, ale także budowy figury. Dla odpowiedniego podkreślenia atutów urody oraz zakrycie niedoskonałości kobiecego lica, stworzono makijaż. Kobieca figura ma wiele obliczy, i w zależności od jej typu, tak jak w przypadku makijażu, można zmieniać jej proporcje. Poniżej prezentujemy najbardziej charakterystyczne typy sylwetek.

TYP SYLWETKI – JABŁKO 

Ten typ sylwetki charakteryzuje się szerokimi i zaokrąglonymi ramionami, szeroką klatką piersiową oraz wyraźnie zarysowanymi piersiami. Jabłka posiadają słabo zarysowaną talię, za to wydatny brzuch. Atutem jabłka są dość długie i smukłe nogi, które powinny być najbardziej akcentowane. Ten typ sylwetki nie przepada za materiałami, które opinają figurę oraz ją poszerzają swoją strukturą. Nie będą dla nich wskazane spódnice i spodnie z wysokim stanem i dopasowane bluzki i jeansy, a także plisowane spódnice i puchowe okrycia wierzchnie. Korzystne będą z kolei sukienki z optycznie wyszczuplającymi wzorami i przeszyciami. Warto także postawić na dodatki w intensywnych kolorach, które odciągną uwagę od mankamentów figury. Należy unikać dużych, widocznych wzorów. 

typ-sylwetki-jabłko

TYP SYLWETKI CEGŁA/PROSTOKĄT 

Kobiety posiadające ten typ sylwetki, mają dość masywną sylwetkę – szerokie ramiona, masywne łydki i uda, oraz słabo zarysowaną talię. Przy tym typie sylwetki należy postawić na ultrakobiece kroje, które pozwolą na zbudowanie talii, co jednocześnie optycznie wyszczupli figurę. Dobrym pomysłem, będzie także podwyższona talia. Lepiej unikać mini, obszernych marynarek, obcisłych spodni oraz dopasowanych sukienek.

typy-sylwetek-cegła

TYP SYLWETKI DZWON 

Cechami charakterystycznymi tego typu figury to rozbudowany dół sylwetki, czyli pośladki i uda ( mocno zbudowane nogi) . Ramiona są węższe niż biodra, a talia jest szczupła. Ten typ sylwetki lubi proste nogawki spodni oraz tak modne w tym sezonie odkryte ramiona. Wszystkie elementy bluzek, koszul, czy gór sykienek, które innym sylwetkom poszerzają ramiona, w tym przypadku są wskazane. Okrągłe dekolty, cienkie ramiączka i amerykański dekolt wiązany nad karkiem, będą tutaj nawet wskazane. Ten typ sylwetki lubi się także z rozkloszowanym dołem sukienki lub spódnicy.

typt-sylwetek-dzwon

 TYP SYLWETKI TRÓJKĄT/KIELICH 

Sylwetka ta charakteryzuje się rozbudowanymi ramionami i dużymi piersiami. Dół sylwetki jest szczupły, niemal chłopięcy, jednak atutem z pewnością są długie smukłe nogi. Ten typ figury będzie dobrze się prezentowały dopasowane sukienki, oraz te, które zrównoważą szerokie ramiona. Najbardziej korzystny dekolt, to ten w serek, który optycznie wysmukli górne partie ciała.

typt-sylwetek-kielich

TYP FIGURY GRUSZKA 

Typ budowy gruszki, jest bardzo charakterystyczny. Charakteryzują ją szerokie biodra oraz masywne łydki i uda. Z kolei górne partie ciała są proporcjonalne, często drobne. Ten typ sylwetki powinien unikać dopasowanych spodni oraz ołówkowych spódnic, a także dodatków, które mogą optycznie skrócić sylwetkę. W tym przypadku, wybierając ubrania, należy podkreślić górne partie ciała. Ten typ sylwetki polubi się ze zwiewnymi bluzkami, bufkmi i bardzo modnymi rozkloszowanymi rękawami. Należy wybierać spodnie dopasowane u góry, a u dołu lekko rozszerzane, czyli tzw. dzwony.

typy-sylwetek-gruszka

TYP FIGURY KLEPSYDRA 

Ten typ figury należy do najbardziej kobiecych – szerokie biodra, szeroki ramiona, duże piersi i wcięcie w talii. To sylwetka proporcjonalnie zrównoważona.  Panie z taką figurą dobrze wyglądają w spódnicach w literę A lub w ołówkowych spódnicach. Niekorzystnie  wygląda w częściami garderoby, które poszerzają i dodatkowo powiększają górne partie ciała. Dopięta pod szyję bluzka z kokardą i żakiet z podkreślonymi ramionami pogrubiają.

typy-sylwetek-klepsydra